המשכיר
מבית

המדריך המלא לבחירת מקום נופש: צימר מלון או דירת נופש

מלון

אם הגעתם למאמר שלנו אתם בטח נמצאים בשלב של תכנון החופשה ולא החלטתם מה לבחור הפעם צימר או דירת נופש ואולי בכלל בית מלון. במאמר הבא ננסה לסקר מהם האפשרויות לצאת לנופש מהם תצטרכו לבחור מה מתאים עבורכם בעת ובעונה המתאימה.

כלל יסוד: אין תשובה החלטית הכל תלוי במועד ובתנאים שתבחרו. לא מעט מקלדות כבר נשברו בלהט הוויכוח מה יותר טוב צימר או מלון, ואולי בכלל דירת נופש. המדור שלנו כבר ירחיב על הנושא, אבל כלל היסוד שלנו הוא שאין תשובה החלטית הכל תלוי בהתאם לצרכים והמועד שתצאו לנופש.

על מנת לקבל את התשובה הנכונה יהיה כדאי לסקר מה ההבדלים בין סוגי מקומות הנופש: צימר הוא בדרך כלל מקום נופש שמיועד לזוג או מעט יותר הכולל חדר שינה שירותים ומקלחת, עם סלון ומטבחון קטן, המפרט הוא לא תמיד זזה אבל בגדול מדובר בחלל קטן שמספק את השירות הבסיסי ביותר שאדם צריך למגורים בחוויה מפנקת וכיפית.

 

דירת נופש היא בדרך כלל דירה כמו למגורים, יש בה כל מה שצריך למגורים מטבח וסלון גדולים, חדרי שינה סגורים, וכל מה שצריך בדירה למגורים. ההבדל הוא שדירת נופש מטופחת ומתוחזקת למטרות נופש ולכן היא שמורה ומשופצת ברמה הרבה יותר גבוהה.

ההבדלים בין צימר לדירת נופש יכולים להיות רבים, מלבד הגודל ומספר החדרים. לדוגמא בדירת נופש תמצאו בדרך כלל מכונת כביסה לעתים אפילו מדיח כלים, ועוד הרבה ציוד שיותר אופייני לדירת מגורים.

מלון הוא כבר משהו שונה לחלוטין, מדובר באירוח בחלל משותף הכולל ארוחות תלוי ברמה של המלון ובהזמנה שלכם. אבל בגדול במלון תקבלו חדר שינה שיהיה פרטי עבורכם, ומלבד חדר השינה כל החללים יהיו משותפים עם תיירים ונופשים אחרים במלון. מדובר על חדר האוכל, פינות ישיבה, ואפילו בריכה או פינוקים אחרים יהיו משותפים עם האורחים האחרים במלון.

אחרי שהבנו מה ההבדלים בין צימר, מלון ודירת נופש הגיע הזמן לבדוק מה מתאים עבורנו.

לא נחזור על ההקדמה כי הכל תלוי בעיתוי וניגש ישר לעניין. יש מספר סוגי נופשים וכל מקום אירוח מתאים לסוג אחר של נופשים.

נופש זוגי

אם אתם מתכננים נופש זוגי קצר, הברירות העומדות בפניכם הם או צימר או מלון, דירת נופש פחות נצרכת עבורכם. יש לא מעט סוגי צימרים אם הברירה היא צימר עם בריכה פרטית או בית מלון, ברור שיש עדיפות לצימר כי במלון הבריכה תהיה משותפת עם כלל אורחי המלון.

במידה ואתם מתכננים לטייל מחוץ למקום הלינה במהלך היום, היתרונות של בית מלון גדול פחות יהיו משמעותיים עבורכם וצימר יספק את הצרכים שלכם ללא ספק. אולם אם אתם מתכננים לבלות חלק משמעותי מהיום במקום הלינה יהיה נכון שתשקלו את נושא הכנת הארוחות. יש מטיילים שאין להם כוח להכין ארוחות בימי החופשה, חופש זה זמן לנוח, והם צודקים.

אם אתם עונים על ההגדרה של הסוג הזה של המטיילים, בתי מלון יספקו ללא ספק עבורכם את חווית הנופש המיטבית. לא יהיה לכם צורך בהכנת ארוחות בוקר, וגם אם המלון לא מספק עבורכם את כלל הארוחות תוכלו להיעזר במסעדה סמוכה או שירותי משלוחים.

אם עבורכם הכנת ארוחות זה ענין קליל, לא בטוח שיהיה כדאי לכם לוותר על הפרטיות שיש בצימר שלא תקבלו אף פעם בבית מלון. מטיילים נועזים עשויים לוותר גם על צימר וללכת לישון בשטח, דבר שווה מאמר נפרד.

נופש משפחתי

אם אתם מתכננים נופש משפחתי, אין ספק שהמקום המתאים ביותר עבורכם הוא דירת נופש. בדירת נופש תוכלו למצוא מקום לכל בני המשפחה. יהיה במקום מטבח גדול שמתאים לבשל ארוחות, וכמובן גם מכונת כביסה לכבס את הבגדים של בני המשפחה במידה ויתלכלכו. הימצאותה של מכונת כביסה יכולה למנוע ממכם לסחוב מזוודות מיותרות של בגדים רבים כאשר יש את האפשרות לכבס בקלות.

אם תקציב הנופש שלכם לא מוגבל, ייתכן שבית מלון גם יתאים לכם אולם צריך לקחת בחשבון שעלות של בית מלון למשפחה גדול ומשמעותי פי כמה מדירת נופש קטנה.

תפריט נגישות